Jdi na obsah Jdi na menu
 


jak se vyrábí lego

12. 1. 2009

Jak se takové LEGO vyrábí

14.09.2008

Plánovači a vývojoví pracovníci musí vědět co se bude dětem líbit, jaký je vývoj v pedagogických metodách a v technice a vývoj je velice rychlý.Od poloviny sedmdesátých let se každých 3,5 dne vyvine nový prvek.

Obrazek

Všechny prvky musí respektovat přísné mezinárodní normy, které jsou pro koncern LEGO závazné. Prvky musí vydržet každodenní používání. Musí být bezpečné a nejedovaté. Všechno se několikrát zkouší.

Továrny LEGO jsou na pěti různých místech v celém světě, ale výrobní postupy jsou stejné: tvarování, dekorování, montáž a balení. Kontrola kvality se provádí během výrobního procesu mnohokrát a opakovaně.

Od roku 1964 se používá na výrobu Lego kostek nový material ABS(acrylinitrile butadiene styrene). Jenž se vyznačuje vysokou barevnou stálostí a tvrdostí.A vtom se většinou liší napodobeniny LEGA.

Obrazek

Kostky lego jsou z granulí z umělé hmoty tvarované ve formě. Umělá hmota je výsledkem petrochemického procesu, její kvalita odpovídá požadavkům zákazníků a její vlastnosti byly v průběhu let vylepšeny, takže kostičky se ještě snáze sestavují a je zajištěno, že jejich soudržnost zůstává stejná po mnoho let.

 

Obrazek

Lisovny pracují 24 hodin denně. Granulované plastické hmoty se zahřívají na teplotu zhruba 235°C. Lisování se provádí pod tlakem, který se mění od 20-150 tun, v závislosti na velikosti dílu. Lisování, chlazení a vytlačení jednoho souboru dílů LEGO z jeho forem trvá 7 a 10 sekund a okamžitě začíná nové dávka. Hlavním požadavkem je kvalita - absolutní přesnost s tolerancí pouhých 0,005 mm.

Obrazek

Myšlenka LEGO vytváří úrodnou půdu pro to, aby děti i dospělí každého věku a různých schopností udělali za hry něco více než jen hru

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nějaké stránky o výrobě:

 images.businessweek.com/ss/06/11/1129_makingof_lego/index_01.htm

www.lego.com/eng/info/default.asp

 

a ještě video z roku 1989 (není moc kvalitní)

 

Je to zajímavé nebo ne?
Pište do komentářů.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:D

(MaFiZ, 15. 3. 2011 16:30)

Já bych řekl že je a vůbec je LEGO skvělá stavebnice :)